italian flag english flag german flag cina flag russian flag poland flag serbian flag

Agnieszka Surowiec alla Fattoria di Azzano

Posted by on Settembre 26, 2012 in Blog, News | 0 comments

Agnieszka Surowiec alla Fattoria di Azzano

Dalla Polonia, Corso di laurea in neofilologia, ha 22 anni e con l’IRSE partecipa al progetto “Curiose del territorio 2012”.

Dzisiaj towarzyszą mi w pracy Anna Bystretskikh z Ekaterinburga (Rosja) i Agnieszka Surowiec z Rzeszowa (Polska), które przyjechały do Pordenone w ramach programu ”Curiosi del territorio” (Ciekawi regionu). Projekt organizowany jest  przez IRSE (Regionalny Instytut Studiów Europejskich w Friuli Venezia Giulia) i  przeznaczony jest dla młodych operatorów pracujących w sektorze turystyki i handlu. Inicjatywa ma na celu wymianę doświadczeń i inspiracji oraz poznanie realiów ekonomiczno-socjalnych w ich kontekście terytorialnym. To sposób na promocję naszego regionu poprzez młodych ludzi, którzy stają się prawdziwymi ambasadorami tego regionu za granicą.

Agnieszka i Anna zostaną z nami przez trzy dni pomagając przede wszystkim w opracowaniu właściwego sposobu na promocję naszej działalności w ich krajach. Dziewczyny zwiedziły dzisiaj naszą posiadłość Fattoria di Azzano. Towarzyszył im hrabia Guecello di Porcìa, który przedstawił im zasady działania gospodarstwa. Niestety pogoda dzisiaj jest deszczowa i musieliśmy wstrzymać zbiory. Mamy nadzieję, że jutro będziemy mogli wrócić do pracy.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Agnieszka i Anna są pod wrażeniem przyjaznej środowisku filozofii produkcji, historycznym korzeniom rodziny Porcìa oraz wiekowej spuściźnie w działalności rolniczej.